Trakya KBB-BBC Derneği KBB'de Güncel Vertigo Toplantısı Gerçekleştirildi

Trakya Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği’nin 27 Nisan 2019 tarihli “KBB’de Güncel-III / Vertigo Buluşması” toplantısı Kulak Burun Boğaz camiamızın saygıdeğer isimlerinden Prof. Dr. Sertaç Yetişer ve Prof. Dr. Armağan İncesulu’nun davetli konuşmacı olarak katkıları ile Lüleburgaz’da gerçekleştirildi. Toplantı, sekretaryayı yürüten Prof. Dr. Mustafa K. Adalı’nın sunuş ve Trakya KBB-BBC Derneği Başkanı Prof. Dr. Recep Yağız’ın açılış konuşmaları ile başlatıldı.

Prof. Dr. Ahmet Karasalihoğlu başkanlığındaki ilk oturumda; Prof. Dr. Sertaç Yetişer “Denge kaybı olan hastalarda yatak başı muayene” ve Prof. Dr. Armağan İncesulu “Vertigolu hastada odyo-vestibüler testler” adlı sunularını yaptılar.

Toplantının Prof. Dr. Cem Uzun başkanlığındaki 2. oturumunda; Prof. Dr. Sertaç Yetişer “BPPV tanı ve tedavisi” ve Prof. Dr. Armağan İncesulu “Meniere hastalığında tanı ve tedavi” başlıklarında olgu örnekleriyle zenginleştirilmiş sunularını yaptılar.

Toplantı sonundaki “Soru-cevap” oturumu, iki değerli hocamızın, yöneltilen sorulara ortak yanıtlarıyla katılımcılar için keyifli bir final oldu.

Abdi İbrahim İlaç Firması’nın sponsorluğunda gerçekleştirilen toplantı süresince Erişçi Akademi tarafından vHIT, fHIT ve Sanal Gerçeklikle Vestibüler Rehabilitasyon cihazları ile atölye çalışmaları da yürütüldü. 

Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinden meslektaşlarımızın yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantı, değerli konuşmacılara teşekkür plaketlerinin sunulmasının ardından topluca yenen akşam yemeği ile sonlandırıldı.